')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://khabarestan24.rozblog.com/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}

خبرستان 24

چگونه مشاور تحصیلی مناسب را انتخاب کنیم؟سفر زندگی گاهی مستقیم است و زندگی آسان است. اما روزها و مواقعی وجود دارد که سردرگمی و تردید به وجود می آید. چاره ای نداریم جز اینکه \"چه کنم؟\" در این روش دست گرف

banner
جستجوگر پیشرفته
چگونه مشاور تحصیلی مناسب را انتخاب کنیم؟

سفر زندگی گاهی مستقیم است و زندگی آسان است. اما روزها و مواقعی وجود دارد که سردرگمی و تردید به وجود می آید. چاره ای نداریم جز اینکه "چه کنم؟" در این روش دست گرفتن گاهی اوقات باید از کسی بخواهید که در کنار شما راه برود تا به شما کمک کند راه را بشناسید و بهترین تصمیم را بگیرید. یکی از نامطمئن ترین زمان ها برای نوجوانان، ایام امتحانات ترم و کنکور است. یک مشاور تحصیلی و حرفه ای مناسب باید در این مدت همراه شما باشد. این باید شما را در مسیر درست قرار دهد و موتور پیشرفت زندگی شما را روشن کند.

در شرایط مختلف می توانید از مشاور کمک بگیرید. مثلا مشاور کنکور انسانی، مشاور آزمون تجربی، مشاور کنکور ریاضی، مشاور گزینش دانشگاه عمومی و ... اما چگونه مشاور تحصیلی مناسب را انتخاب می کنید؟ با ما همراه باشید تا همه چیز را برای شما توضیح دهیم.

انتخاب مشاور تحصیلی مناسب

آیا داشتن یک مشاور حرفه ای ضروری است؟

آیا می توانید کارهای پیچیده را بدون نظارت انجام دهید؟ آیا می توانید بدون کمک مسیرهای پیچیده را پیمایش کنید؟ بله امکان دارد. در واقع با تلاش چند برابر، صرف وقت و پرداخت پول.

تحصیل و حضور بدون کمک مشاور تحصیلی مناسب هم همینطور است. شما می توانید بدون کمک مشاور در آزمون شرکت کنید، اما:

ممکن است از زمان خود به بهترین شکل استفاده نکنید.

در این مسیر می توانید اشتباهات کوچک و بزرگی مرتکب شوید.

ممکن است هزینه های اضافی اعمال شود.

ممکن است ناامید شوید و ادامه کار سخت شود.

و…

بنابراین بهتر است از همان ابتدا از یک مشاور خوب و با تجربه کمک بگیرید تا مسیر آموزشی را طی کنید و به بهترین نتیجه برسید.

آیا انتخاب مشاور تحصیلی هزینه اضافی دارد؟

راستش را بخواهید انتخاب مشاور برای شما نوعی پس انداز است. مشاور مجموعه ای از کتاب های پشتیبانی آموزشی، تست های بی شمار، کلاس های اضافی و بدون هدف، درآمد برخی افراد و موارد دیگر را در اختیار شما قرار می دهد. شما را از سردرگمی نجات می دهد و راهی مستقیم و روشن را پیش روی شما قرار می دهد.

مسئولیت های مشاور تحصیلی مربوطه

در انتخاب مشاور مناسب چه کارهایی را نباید انجام داد؟

عجله نکن

ابتدا دویدن را متوقف کنید و سعی کنید با چشمان باز به جلو حرکت کنید.

بدون دیدن یا دانستن مشاور انتخاب نکنید.

تحت تاثیر سخنان دوستان و افراد مشهور و نامحبوب و همچنین تبلیغات در فضای مجازی قرار نگیرید.

فریب پیشنهادهای ارزان و جذاب را نخورید.

قبل از انتخاب مشاور چه کار کنیم؟مشاوره بگیرید

بله متوجه شدید. حتی در هنگام انتخاب مشاور، مشورت کنید و مشاوره بگیرید. اما نه از هیچ کس و هیچ جا.

خانواده و دوستان خود را جستجو کنید و افراد موفق را پیدا کنید.

اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که در دانشگاه های خوب درس خوانده اند و با نمرات خوب امتحان را پس داده اند. اینها را شناسایی کنید و از آنها برای انتخاب مشاور کمک بخواهید. آنها باید چند مشاور خوب بشناسند که می توانند به شما کمک کنند.

از افراد ارشد در مدرسه و شهر خود کمک بگیرید.

اکنون شما اولین نفری هستید که در آزمون ورودی مدرسه یا شهری که قبلاً به آن سفر کرده اید رتبه خود را کسب کرده اید و با افتخار بیرون آمده اید. پس به سراغ آنها بروید و از تجربیات آنها کمک بگیرید. آنها می توانند در انتخاب مشاور مناسب برای شما بسیار کمک کننده باشند.

منابع مرتبط با موضوع سیالات و ترمودینامیکوظیفه مشاور در قبال دانش آموز چیست؟

حال بهتر است کمی در مورد وظایف یک مشاور صحبت کنید تا بدانید چه انتظاری از او داشته باشید.

هدایت تحصیلی

مهمترین و اصلی ترین کار مشاور راهنمایی دانش آموزان است. در واقع یک مشاور شما را در مسیر تحصیلی راهنمایی می کند و تا رسیدن به اهدافتان از شما حمایت می کند. تدریس دانش آموزان سال سوم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


آموزش مهارت های مطالعه و نحوه مطالعه

مطالعه و یادگیری مانند هر کار دیگری روش صحیحی دارد که بسیاری از دانش آموزان از آن غافل هستند. یکی از وظایف مشاور تحصیلی آموزش مهارت های مطالعه و مطالعه است.

مدیریت استرس و اضطراب در طول امتحانات

اگر با تست های ورودی یا جلسات امتحان آشنا نیستید. بدانید که یک مشاور می تواند به شما در مدیریت استرس و رسیدن به آرامش کمک کند.


مقابله با افت تحصیلی

مشاور نه تنها قصد کمک به دانش‌آموزان باهوش را دارد، بلکه می‌تواند با کسانی که در حال مبارزه یا پسرفت هستند نیز ارتباط برقرار کند.

به از بین بردن رفتار و عادات بد و نابهنجار کمک می کند

عادات بدی مانند تنبلی، زیاد خوابیدن و... باعث می شود که ما چند قدم از دیگران عقب باشیم. یکی از وظایف مشاور کمک به ترک عادت های بد است. به عنوان مثال، اگر زمان زیادی را صرف تلفن همراه خود می کنید و نمی توانید به راحتی آن را ترک کنید، حتما باید از یک مشاور کمک بگیرید تا با برنامه ریزی و به مرور زمان این عادت را ترک کنید.

به حل مشکلات روحی و روانی کمک می کند

در زندگی هر فردی مشکلاتی وجود دارد که باعث ناراحتی و مشکلات می شود. حتی در این مواقع هم سرپرست باید به کمک شما بیاید و راه حلی به شما ارائه دهد.

چگونه مشاور مطالعاتی مناسب را انتخاب می کنید؟یک مشاور تحصیلی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

همانطور که اشاره کردیم، یک مشاور تحصیلی وظایفی دارد که باید برای شما مدیریت کند. اما همه چیز به این پروژه های ساده ختم نمی شود. یک مشاور آموزشی خوب و حرفه ای ویژگی های خاصی دارد که در ادامه به تفصیل توضیح خواهیم داد:

این یک برنامه ثابت برای همه ارائه نمی دهد.

یکی از معیارهای مهم برای انتخاب مشاور تحصیلی مناسب، برنامه ریزی درسی آنهاست. مشاور شما باید ویژگی ها، شرایط، زمان بندی، توانایی ها و غیره را مورد بحث قرار دهد. همه چیز را بررسی کنید و طبق همه اینها یک برنامه مشخص به شما ارائه دهید.

برنامه های کوتاه مدت در اختیار شما قرار می دهد.

مشاور باید بر اساس موقعیت هر دانش آموز برنامه های کوتاه مدت ارائه دهد. یک برنامه کوتاه مدت نقاط ضعف و قوت شما را بهتر مشخص می کند و شما را سریعتر به اهدافتان نزدیک می کند.

مشاوران تحصیلی خوب همیشه ماندگار هستند.

مشاور باید در اسرع وقت با شما در تماس باشد و وضعیت تحصیلی و روانی شما را پیگیری کند. در این صورت مشکلات و مسائل زودتر شناسایی و برطرف می شود.

همیشه آماده باشید.

یک مشاور علمی مرتبط و حرفه ای به شما این فرصت را می دهد که تماس بگیرید. بنابراین اگر مشکلی دارید می توانید به راحتی با او صحبت کنید و مسائل خود را مطرح کنید.

یک مشاور تحصیلی حرفه ای با مسائل انگیزشی آشنایی دارد.

برای به دست آوردن مهم ترین زمان آموزشی خود به انگیزه، امید و انگیزه نیاز دارید. یک مشاور تحصیلی خوب باید این توصیه را به شما بدهد و راه را برای شما باز کند.


به مکان خاصی وابسته نیست.

برخی از مشاوران آموزشی در موسسات، مدارس و مراکز خصوصی کار می کنند و به احتمال زیاد سعی می کنند محصولات و تست های مرکز خود را در جلسات مشاوره یا تماس ها تبلیغ یا به فروش برسانند. یک مشاور تحقیقاتی خوب کاملا مستقل است و محصولات خاصی را تبلیغ نمی کند.

موضوعات دوره، پیش نیازها و غیره را پوشش می دهد. می داند

یک مشاور تحصیلی باید با تمام نکات ظریف دروس و کتاب های درسی آشنا باشد و بتواند موضوعات آسان و دشوار را شناسایی و دسته بندی کند. مشاور شما باید بداند که الزامات دوره چیست و چگونه آنها را به اشتراک بگذارد. در این صورت به شما کمک می کند تا درس ها را مطالعه کنید و با توجه به سختی و سهولت آن ها زمان را به درس ها اختصاص دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.من منظم و متمرکز هستم.

برای رسیدن به هدف خود نیاز به نظم و تمرکز دارید. با پیروی از یک برنامه منظم و حفظ تمرکز کافی می تواند شما را در این مسیر قرار دهد. یک مشاور خوب و شایسته از این شاخه به آن شاخه نمی پرد و برنامه عمل مشخصی دارد.

همدل باشید و در صورت بروز مشکلات راه حل های خلاقانه ارائه دهید.

یک مشاور خوب همیشه با همدلی گوش می دهد، در مورد نگرانی های شما می پرسد و به نگرانی های شما اهمیت می دهد.

او سعی نمی کند کلمات تکراری به شما بدهد و از راه های خلاقانه برای حل مشکلات کمک می گیرد.

یک مربی خوب همیشه فعال است.

شاید شرایط اجتماعی، کار، تحصیلات دانشگاهی و بازار کار شما و غیره. برای شما خیلی مهم نیستند و فقط به برنامه ریزی و قبولی در آزمون ورودی فکر می کنید، اما یک مشاور تحصیلی واجد شرایط اینطور فکر نمی کند. . سعی می کند علایق، حالات، احساسات، تفکر و انواع افکار شما را بشناسد و به شما کمک می کند تا دنیای خود را تغییر دهید و با خودآگاهی و هدف گذاری مناسب بهترین مسیر ممکن را برای زندگی خود در پیش بگیرید.

آیا مشاور تحصیلی باید با خانواده شما در تماس باشد؟

بهتر است مشاوری را انتخاب کنید که بتواند با خانواده شما صحبت کند. در واقع یک خانواده آگاه می تواند شما را به سمت جلو حرکت دهد و سرعت شما را افزایش دهد.

مشاور تحصیلی مناسب شرایط شما را برای خانواده توضیح می دهد و در مورد مهارت ها و استعدادهای شما صحبت می کند. از طرفی اگر مشکلی در خانواده وجود داشته باشد، مشاور می تواند به حل مشکل کمک کند.

یک خانواده پرشور و فعال شما را یک قدم به رسیدن به اهدافتان نزدیکتر می کند.مشاور تحصیلی مناسب چگونه در زمینه شکست تحصیلی کمک می کند؟

بسیاری از مردم فکر می کنند که کمک گرفتن از یک مشاور تحصیلی فقط برای دانش آموزان متوسط ​​یا دانش آموزان موفق است. یک مشاور تحصیلی مناسب می تواند به دانش آموزان ضعیف کمک زیادی کند و در جبران افت تحصیلی آنها مفید باشد.

افت تحصیلی ناشی از دو عامل بیرونی و درونی است. عوامل بیرونی مانند دوستان، خانواده، مدرسه و عوامل درونی مانند بی برنامگی، ناآگاهی از علایق و توانایی های خود، ناآگاهی از روش کار.

مشاور تحصیلی مناسب به شما کمک می کند تا دلایل افت تحصیلی خود را شناسایی کرده و به مرور زمان آنها را برطرف کنید.


آیا می توانیم از مشاور تلفنی کمک بگیریم؟

هر دانش آموز باید بر اساس موقعیت خود یک مربی انتخاب کند. به هر دلیلی، بسیاری از افراد شرایط یا منابع لازم برای مشاوره شخصی را ندارند. می توانند تلفنی با مشاور تحصیلی در ارتباط باشند. علاوه بر این می توانند یک مربی مناسب و واجد شرایط را انتخاب کنند و از طرفی می توانند به طور مستمر و منظم با مربی خود ارتباط برقرار کنند. در برخی موارد، مشاوره تلفنی دارای مزایایی است:

می توانید در زمان صرفه جویی کنید.

هزینه های سفر شما کاهش می یابد.

محدودیت اتاق وجود ندارد و می توانید با مشاور خود صحبت کنید و از طریق خط تلفن مشاوره بگیرید.در نهایت که

در این مقاله سعی شده است وظایف و ویژگی های یک مشاور تحصیلی مناسب بیان شود. فقط به این موارد توجه کنید و برای یافتن یک مشاور خوب عجله نخواهید داشت.

مشاور تحصیلی مناسب می تواند به شما کمک کند تا خودآگاهی داشته باشید و به شما کمک کند یاد بگیرید که برای خود اهداف تعیین کنید. زمانی که با یک مشاور تحصیلی آگاه در ارتباط باشید، می توانید هر طور که می خواهید برنامه ریزی کنید و بدون هیچ فشار و اجباری مطالعه کنید.

ادامه مقاله: https://pourdastmalchi.net/


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 475


نویسنده
نویسنده : نویسنده خبرستان
تاریخ : [پنجشنبه 04 خرداد 1402 ] [ 11:04]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
آخرین مطالب ارسالی
تاثیر معدل بر قبولی در دانشگاه‌های برتر تاریخ : شنبه 19 خرداد 1403
آهنگ جدید سینا شعبانخانی به نام «باران ببار از آسمان رگبار دل را سپارش دست آن دلدار» تاریخ : شنبه 19 خرداد 1403
چگونه فیلتر اکانت روبیک را حذف کنیم؟ تاریخ : دوشنبه 24 اردیبهشت 1403
اوتیسم چیست؟ چه علائمی دارد و چگونه درمان می‌شود؟ تاریخ : جمعه 21 اردیبهشت 1403
از تاثیرات موسیقی راک بر مغز چه می دانید؟ تاریخ : جمعه 21 اردیبهشت 1403
قرص ایبوپروفن برای چیست؟ نحوه مصرف و عوارض تاریخ : چهارشنبه 19 اردیبهشت 1403
جاذبه های دیدنی برای گردشگران در مشهد تاریخ : چهارشنبه 19 اردیبهشت 1403
بیماری صرع | انواع، راه درمان و پیشگیری تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت 1403
پارفریز چیست؟ تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت 1403
آهنگ وای از دل من میدونی قلبم بی تو میمیره تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت 1403
user
progress عضو شويد


progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 83
کل نظرات کل نظرات : 0
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 0

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 72
باردید دیروز باردید دیروز : 73
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 3
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 4
بازدید هفته بازدید هفته : 72
بازدید ماه بازدید ماه : 4,948
بازدید سال بازدید سال : 34,891
بازدید کلی بازدید کلی : 70,305

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 44.221.66.130
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir